Soutěž SAPPI polygrafický počin roku zná své vítěze

1606

V showroomu našeho partnera, společnosti Igepa CZ, proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů soutěže SAPPI polygrafický počin roku. Odborná porota zvolila nejlépe polygraficky zpracované tiskoviny v kategoriích: Polygrafický počin roku – absolutní vítěz, Polygrafický počin roku – kalendář, Cena za originální pojetí tiskoviny. Součástí soutěže byla i anketa na sociálních sítích, na jejíž výsledek neměla porota vliv a rozhodoval počet „lajků“ u jednotlivých exponátů.

Cílem soutěže bylo ocenit významné práce, ať už polygrafickým zpracováním, kvalitou tisku, způsobem zušlechtění, originalitou či uměleckým dojmem. Soutěž měla zároveň za cíl podpořit tiskárny, vyzdvihnout jejich kreativitu a přístup k zakázkám a zviditelnit jejich práci v odborných médiích i v on-line prostoru.

Jedinou podmínkou soutěže bylo použití papíru z produkce společnosti Sappi. O hlavní cenu, kterou byla návštěva výrobního závodu Sappi v rakouském Gratkornu, bojovaly publikace, kalendáře, časopisy a dokonce i hrací karty.

Z přihlášených tiskovin nominovala porota nejprve 7 finalistů. Ti se pak spolu s novináři z odborných médií sešli při slavnostním vyhlášení. Celkem se mezi finalisty dostaly práce vytištěné na 3 různých materiálech Sappi, konkrétně GalerieArt (Gloss, Matt i Silk), GalerieArt Volume a Vantage. Tisklo se 6 různými stroji – Komori, Heidelberg, Roland, HP Indigo, Konica Minolta Accurio Print a Xerox C1000. Použity byly všechny tiskové technologie od ofsetu až k digitálnímu tisku suchým i tekutým tonerem.

Odbornou porotu tvořili nezávislí garanti z České a Slovenské republiky; Martin Novotný z GRAFIE CZ a Marian Hains z vydavatelství VELDAN. Dále v porotě zasedli zástupci pořádajících firem, tedy Alexander Kuklovský ze SAPPI Europe a Petr Breburda za IGEPA CZ.

Absolutním vítězem se stala tiskárna TNM Print se svou knihou Les Alpes á vélo vytištěnou na papíře GalerieArt Matt tiskovým strojem Komori. Porota ocenila zejména precizní knihařské zpracování s vazbou V8, vhodně zvolený papír vzhledem k obsahu plnému fotografií a perfektní tisk.

Vítězem v kategorii Kalendář se stala tiskárna Grafico, která do soutěže přihlásila kalendář Snová krajina. Vedle perfektního tisku na Heidelbergu se porotě líbila kombinace fotografií, které měly působit jako černobílé, a zvoleného papíru Vantage Gloss a dále decentně doplněná titulní stránka o desperzní lesklý lak a termoražbu.

Cenu za originální pojetí tiskoviny získala kuchařka s názvem A mano z dílny tiskárny Graspo. Zaujala především zajímavou nálepkou, sleporažbou a celoplošným matným OXI lakem na titulní straně a velmi zdařilým knihařským zpracováním. Vnitřní listy jsou vytištěné na GalerieArt Volume tiskovým strojem ROLAND 705 EVOLUTION.

Fanouškům na sociálních sítích se nejvíce líbila kniha Deník tříbarevné kočky z Tiskárny Knopp, která je vytištěná na GalerieArt Matt tiskovým strojem Xerox C1000 a na obálce zušlechtěna laminem Soft touch a parciálním lakem.

Dále se do finále nominovaly tyto počiny:
Kalendář a časopis nono fotografií panenek inspirovaných anime z Tiskárny LT vytištěné na papíře Vantage Silk tiskovým strojem Konica Minolta AccurioPrint C3070L a obálka časopisu zušlechtěna matným laminem.

Kniha Ústecký kraj plná fotografií a informací o regionu vydaná společností Fronte tiskárny. Kniha je vytištěná na GalerieArt Silk tiskovým strojem MANROLAND 700 evolution s použitím disperzního laku a barev Huber.

Karty na kvarteto plné fotek ptačích obyvatel botanického parku z dílny Moravapress. Karty jsou vytištěné na GalerieArt tiskovým strojem HP Indigo 12000 a zušlechtěné laminací.

Věříme, že jsme založili novou tradici a příští ročník soutěže bude mít u našich zákazníků ještě větší ohlas.

 

 

Další fotografie najdete ZDE

Další články

3005

AČRA MK 32 let na trhu a Pavel Brabec opět zvolen prezidentem

Číst vše
1605

Marketing značky NEONAIL zajistí agentura Promolab

Číst vše

Kontakt

AČRA MK
Šmilovského 1264/5
120 00 Praha - Vinohrady
IČ: 60447044
Č. účtu: 123 - 4744970227 / 0100

 

AČRA servis s.r.o.
Sídlo: Holušická 2221/3,
148 00 Praha 4 – Chodov
IČ: 27458521
DIČ: CZ27458521
Č. účtu: 35 – 651 328 0287 / 0100

    Napište nám