Mobiláři vs. televizáci: konference DIGIMEDIA 2023 slibuje velkou debatu o kmitočtech

2005

Uhájí si provozovatelé televizního vysílání svoji část kmitočtového spektra, nebo ho po roce 2030 ovládnou mobilní operátoři?

Praha 15. května 2023 – Velkou debatu o využití části kmitočtového spektra, které je nyní vyčleněno pro pozemní šíření televizního signálu, slibuje odborná konference DIGIMEDIA 2023, jejíž 18. ročník se uskuteční ve středu 14. června 2023 v Kongresovém sálu České televize v Praze na Kavčích horách. O kmitočty v dolní části UHF spektra, konkrétně v pásmech 500 a 600 MHz, projevují zájem mobilní operátoři. Proti se staví provozovatelé sítí pro terestrickou digitální televizi, ale také uživatelé bezdrátových technologií. V diskusi na konferenci DIGIMEDIA 2023 se potkají oba tyto tábory.

Budeme moci nadále sledovat televizi zadarmo?

„Letošní rok je přelomový z hlediska další budoucnosti volně šířeného terestrického televizního vysílání. Letos na podzim se v Dubaji uskuteční Světová radiokomunikační konference WRC-23, kde se bude diskutovat otázka využití kmitočtového pásma 600 MHz po roce 2030. Zjednodušeně řečeno to bude diskuse o tom, zda po roce 2030 zůstane možnost přijímat televizní vysílání na klasickou anténu zdarma nebo ne,“ říká Pavel Brabec, prezident Asociace českých reklamních agentur a marketingové komunikace (AČRA-MK). Pokud by došlo k dalšímu omezení televizního spektra, minimálně komerční programy by už nebylo možné přijímat zdarma.

Českou republiku bude na Světové radiokomunikační konferenci WRC-23 zastupovat delegace složená ze zástupců ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) a Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ). Představitelé obou institucí vystoupí i na konferenci DIGIMEDIA 2023, konkrétně pak vrchní ředitel sekce MPO pro digitalizaci a inovace Petr Očko a předseda Rady ČTÚ Marek Ebert. Společně s nimi budou diskutovat i zástupci operátorů pozemních televizních sítí, konkrétně pak generální ředitel Českých Radiokomunikací Miloš Mastník a spolumajitelka společnosti Digital Brodcasting Nikola Chrenčíková Pařízková.

K tématu se vyjádří všichni hlavní TV hráči

Provozovatele televizního vysílání budou v debatě o budoucnosti terestrického vysílání reprezentovat generální ředitel České televize Petr Dvořák, generální ředitel TV Nova Daniel Grunt, generální ředitel FTV Prima Marek Singer a generální ředitel skupiny Óčko Štěpán Wolde. Za mobilní operátory promluví Jiří Grund, prezident Asociace provozovatelů mobilních sítí, která sdružuje mobilní operátory O2 Czech Republic, T-Mobile Czech Republic a Vodafone Czech Republic. Pohled provozovatelů menších tematických televizních stanic zprostředkuje Michaela Suráková, Managing Director společnosti Atmedia Czech.

Konference DIGIMEDIA 2023 se koná pod záštitou ministerstva průmyslu a obchodu, ministerstva kultury, Českého telekomunikačního úřadu a Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Generálním partnerem akce je Česká televize, která tradičně poskytuje prostor pro konání akce a bude celou konferenci přenášet živě na iVysílání.cz, kde bude také k dispozici kompletní záznam akce. Mezi partnery konference jsou také společnosti Atmedia Czech, Samsung Electronics Czech and Slovak, Digital Broadcasting, České Radiokomunikace, MPO, Český rozhlas, ATO, APMS, či Media One. Mediálními partnery konference jsou týdeník Marketing a Media, servery MediaGuru.cz, Televizníweb.cz a tituly společnosti AVERIA – ICT Network News, B2B Network News.

Podrobný program konference DIGIMEDIA 2023 a registrační formuláře pro účastníky naleznete na www.acra-mk.cz.

O konferenci DIGIMEDIA

Odborná konference DIGIMEDIA je největším setkáním odborníků na audiovizuální média a broadcasting v České republice, na němž se setkávají zástupci provozovatelů televizního a rozhlasového vysílání, internetových a mobilních služeb, operátorů vysílacích sítí a státních regulačních orgánů. Dlouhodobě se věnuje především tématům audiovizuálních médií, distribučních platforem, reklamy, placených služeb a mediální legislativy. Pořadatelem konference je Asociace českých reklamních agentur a marketingové komunikace (AČRA-MK). Tradice této akce započala v roce 2005, letos se koná již 18. ročník.

 

Kontakty pro média:

 

Pavel Brabec

prezident AČRA-MK

pavel.brabec@commonline.cz

+420 606 649 210

 

 

 

 

Další články

1605

Marketing značky NEONAIL zajistí agentura Promolab

Číst vše
0205

Rada pro reklamu je třicetiletá!

Číst vše

Kontakt

AČRA MK
Šmilovského 1264/5
120 00 Praha - Vinohrady
IČ: 60447044
Č. účtu: 123 - 4744970227 / 0100

 

AČRA servis s.r.o.
Sídlo: Holušická 2221/3,
148 00 Praha 4 – Chodov
IČ: 27458521
DIČ: CZ27458521
Č. účtu: 35 – 651 328 0287 / 0100

    Napište nám